Nedēļas tēma

Receptes.lv gatavojas Lieldienām

Receptes.lv gatavojas Lieldienām

01.04.2015

Lieldienas – pavasara saulgriežu svētki! Lieldienās diena kļūst garāka par nakti, tas atspoguļojas arī pašā svētku nosaukumā „Liela diena”. Katros svētkos ir kāds īpašais iecienītais ēdiens, arī Lieldienās! Šefpavārs Grāpītis piedāvā 6 receptes, kuras noteikti vari izmantot, lai svētdien, 5.aprīlī klātu svētku galdu! 


Receptes.lv, Šefpavārs Grāpītis

 

Receptes.lv ienes krāsas virtuvē!

Receptes.lv ienes krāsas virtuvē!

18.03.2015

Pavasaris klāt un daba sāk iekrāsoties košos toņos! Izkrāso arī savas maltītes – papildini tās ar košām un gardām mērcēm. Nebaidies riskēt un izmēģini jaunas auksto mērču receptes, kas vairāk sastopamas citu zemju virtuvēs!


Receptes.lv Šefpavārs Grāpītis
 

Receptes.lv zupas katrai gaumei!

Receptes.lv zupas katrai gaumei!

12.03.2015

Ikviens no mums ir dzirdējis par to, ka uzturā ir jālieto pietiekami daudz šķidruma, kā arī jāuzņem dažādi vitamīni. Vai Tu vēlies zināt, kā to izdarīt vislabāk? Iekļauj savā uzturā zupas – tā Tu organismu nodrošināsi ar daļu no ikdienā nepieciešamā šķidruma daudzuma, kā arī iegūsi daudz cilvēkam svarīgu sastāvdaļu – vitamīnus, minerālvielas un antioksidantus!

Receptes.lv iesaka gatavot zupas, kurās ir daudz dārzeņi un zaļumi – tie zupai piešķirs patīkamu aromātu, tā izskatīsies krāsaina un kārdinoša, būs veselīga, kā arī tiks uzņemti dažnedažādi vitamīni! Taču atceries, lai zupā saglabātos pēc iespējas vairāk vitamīnu, pirms pievienošanas tos nav ieteicams apcept.
 
Izmēģini kādu no šīm receptēm un arī Tev uzlabosies garastāvoklis un pašsajūta!
 
Receptes.lv Šefpavārs, Grāpītis!
 
Receptes.lv svin Sieviešu dienu!

Receptes.lv svin Sieviešu dienu!

05.03.2015

8. marts – Sieviešu diena ir nozīmīga un īpaša diena ikvienai sievietei! Šie svētki nav iedomājami bez jaukiem vārdiem un komplimentiem, pavasarīgiem un smaržīgiem ziediem un citiem uzmanības apliecinājumiem, taču, tāpat daiļā dzimuma pārstāves ļoti priecāsies šo dienu atzīmēt ar gardu maltīti.

Šogad 8. marts ir iekritis svētdienā, kas vēl jo vairāk mudina šajā dienā savu mīļoto, sievu, meitu, mammu, darba kolēģi vai sirdsdraudzeni iepriecināt ar mājās gatavotām brokastīm, vakariņām vai kādu našķi. Tāpēc Receptes.lv Tev piedāvā 6 brīnumgardas receptes, ar kurām pārsteigt un palutināt šīs dienas gaviļnieces!
 
Receptes.lv Šefpavārs, Grāpītis!
Februāris – šokolādes mīļotāju mēnesis

Februāris – šokolādes mīļotāju mēnesis

26.02.2015

Vai Tu zināji, ka viss februāra mēnesis ir veltīts šokolādei? Šomēnes dažviet pasaulē februāri atzīmē kā šokolādes mēnesi, tāpēc vēl atlikušās februāra dienas arī Tu vari veltīt šokolādei un tās pielietošanai dažādos ēdienos.

Ja Tu esi liels šokolādes mīļotājs un dažreiz Tev pat šķiet, ka esi atkarīgs no tās, tad zini, ka neesi tāds vienīgais. Miljoniem cilvēku visā pasaulē ir vienisprātis, ka šokolāde ir vislabākais saldums un spēj uzlabot ikvienu dzīves situāciju.
Ja Tu neesi no tiem, kuri priekšroku dod šokolādes tāfelītēm vai konfektēm, Receptes.lv piedāvā vairākus veidus kā nobaudīt šo gardumu un padarīt mēneša pēdējās dienas īpaši saldas!
 
Receptes.lv Šefpavārs, Grāpītis!
Receptes.lv gaida pavasari

Receptes.lv gaida pavasari

20.02.2015

Pamazām laiks kļūst siltāks un pavasaris tuvojas ātrāk, nekā mēs domājam! Vai arī Tu, mainoties laikapstākļiem, plāno pamainīt savu ēdienkarti, treknos un ceptos ēdienus nomainot uz ko svaigāku un veselīgāku? Vai Tu jau laikus esi domājis par to, kā iekļaut savā uzturā vairāk svaigus dārzeņus un zaļumus?

Receptes.lv ir sagatavojis svaigu un vitamīniem bagātu salātu receptes pavasarīgai maltītei! Izmēģini arī Tu un noskaņo sevi un savu organismu pavasara atnākšanai!
 
Receptes.lv Šefpavārs, Grāpītis!
Receptes.lv piedāvā maltīti Valentīndienā

Receptes.lv piedāvā maltīti Valentīndienā

12.02.2015

14. februārī ik gadu tiek svinēta vismīļākā un romantiskākā diena – Valentīndiena jeb Visu Mīlētāju diena. Tā ir diena, kad iepriecināt savu otru pusīti vai ikvienu sev mīļu cilvēku ar jaukiem vārdiem, skaistiem ziediem, Valentīndienas kartiņām vai sirsnīgām dāvaniņām. Taču vai esi padomājis par to, ka viena no mīļākajām dāvanām šajos svētkos būtu no sirds gatavota maltīte?

Ja Tev vēl nav ideju, ko un kā pagatavot, iesakām gan interesantas brokastu receptes, gan arī gardus un skaisti noformētus saldos ēdienus, ja vēlies kārtīgāk palutināt savu mīļoto. Atceries, Tava centība un mīlestība tiks novērtēta!
 
Receptes.lv Šefpavārs, Grāpītis!
 
9. februāris – Picu Diena

9. februāris – Picu Diena

05.02.2015

Pirmdien, 9. februārī, cilvēki dažādās valstīs atzīmēs Picas Dienu. Varbūt arī Tu vēlies nākamo nedēļu iesākt ar svētkiem un pamieloties ar kādu gardu picas šķēli?

Receptes.lv aicina Tevi pievienoties svinētāju pulkam! Uzaicini ciemos ģimeni un draugus un kopīgi pagatavojiet klasisko Mocarella siera picu vai kādu citu no tūkstoš dažādajiem picu veidiem!
 
Kādai picai priekšroku dod Tu? Varbūt pamēģini kādu no šīm receptēm?!
 
Receptes.lv Šefpavārs, Grāpītis!
Zemeņu laiks.

Zemeņu laiks.

19.06.2012

Uztura speciālisti zemenēm velta daudz atzinīgu vārdus, norādot, ka tās ir lielisks C vitamīna un mangāna avots, ļoti labs balastvielu un joda avots, kā arī labs kālija, B grupas vitamīnu, folskābes, magnija un vara avots mūsu uzturā. Pateicoties savdabīgajam ogļhidrātu un organisko skābju kompleksam, zemenēm tiek piedēvēta spēja aktivizēt vielmaiņas procesus un līdz ar to atjaunināt organismu. Tikai nevajag ogām kaisīt virsū cukuru. Antioksidanti, kas ir zemenēs, palīdz no dažādu kaitīgu faktoru ietekmes aizsargāt sirdi un asinsvadus, acis, elpceļus, locītavas. Zemenes bagātas ar organiskajām skābēm, to skaitā – ar salicilskābi, kas piešķir ogām viegli sviedrējošu un temperatūru pazeminošu iedarbību, kā arī veicina asiņu sašķidrināšanos. Ja zemenes ēd pietiekamā daudzumā, tās palīdz pret disbakteriozi un veicina zarnu mikrofloras normalizēšanos, palīdz izvadīt no organisma toksīnus, smagos metālus un citas nevajadzīgas vielas. Lietotas iekšķīgi un ārīgi, zemenes palīdz novērst arī ādas, matu un nagu problēmas.

Pētījums: Latvieši Ziemassvētkos gatavo pārsvarā tradicionālus ēdienus. Līderis – piparkūkas.

23.12.2010

 Gada nogales svinību galdā nemainīgi jau daudzus gadus tiek celti gandrīz vieni un tie paši ēdieni. Ir tikai daži jaunpienācēji, kā arī nedaudzi – senie ēdieni ir pazuduši no svētku galda, secina Receptes.lv komanda.