Nedēļas tēma

Februāris – šokolādes mīļotāju mēnesis

Februāris – šokolādes mīļotāju mēnesis

26.02.2015

Vai Tu zināji, ka viss februāra mēnesis ir veltīts šokolādei? Šomēnes dažviet pasaulē februāri atzīmē kā šokolādes mēnesi, tāpēc vēl atlikušās februāra dienas arī Tu vari veltīt šokolādei un tās pielietošanai dažādos ēdienos.

Ja Tu esi liels šokolādes mīļotājs un dažreiz Tev pat šķiet, ka esi atkarīgs no tās, tad zini, ka neesi tāds vienīgais. Miljoniem cilvēku visā pasaulē ir vienisprātis, ka šokolāde ir vislabākais saldums un spēj uzlabot ikvienu dzīves situāciju.
Ja Tu neesi no tiem, kuri priekšroku dod šokolādes tāfelītēm vai konfektēm, Receptes.lv piedāvā vairākus veidus kā nobaudīt šo gardumu un padarīt mēneša pēdējās dienas īpaši saldas!
 
Receptes.lv Šefpavārs, Grāpītis!
Receptes.lv gaida pavasari

Receptes.lv gaida pavasari

20.02.2015

Pamazām laiks kļūst siltāks un pavasaris tuvojas ātrāk, nekā mēs domājam! Vai arī Tu, mainoties laikapstākļiem, plāno pamainīt savu ēdienkarti, treknos un ceptos ēdienus nomainot uz ko svaigāku un veselīgāku? Vai Tu jau laikus esi domājis par to, kā iekļaut savā uzturā vairāk svaigus dārzeņus un zaļumus?

Receptes.lv ir sagatavojis svaigu un vitamīniem bagātu salātu receptes pavasarīgai maltītei! Izmēģini arī Tu un noskaņo sevi un savu organismu pavasara atnākšanai!
 
Receptes.lv Šefpavārs, Grāpītis!
Receptes.lv piedāvā maltīti Valentīndienā

Receptes.lv piedāvā maltīti Valentīndienā

12.02.2015

14. februārī ik gadu tiek svinēta vismīļākā un romantiskākā diena – Valentīndiena jeb Visu Mīlētāju diena. Tā ir diena, kad iepriecināt savu otru pusīti vai ikvienu sev mīļu cilvēku ar jaukiem vārdiem, skaistiem ziediem, Valentīndienas kartiņām vai sirsnīgām dāvaniņām. Taču vai esi padomājis par to, ka viena no mīļākajām dāvanām šajos svētkos būtu no sirds gatavota maltīte?

Ja Tev vēl nav ideju, ko un kā pagatavot, iesakām gan interesantas brokastu receptes, gan arī gardus un skaisti noformētus saldos ēdienus, ja vēlies kārtīgāk palutināt savu mīļoto. Atceries, Tava centība un mīlestība tiks novērtēta!
 
Receptes.lv Šefpavārs, Grāpītis!
 
9. februāris – Picu Diena

9. februāris – Picu Diena

05.02.2015

Pirmdien, 9. februārī, cilvēki dažādās valstīs atzīmēs Picas Dienu. Varbūt arī Tu vēlies nākamo nedēļu iesākt ar svētkiem un pamieloties ar kādu gardu picas šķēli?

Receptes.lv aicina Tevi pievienoties svinētāju pulkam! Uzaicini ciemos ģimeni un draugus un kopīgi pagatavojiet klasisko Mocarella siera picu vai kādu citu no tūkstoš dažādajiem picu veidiem!
 
Kādai picai priekšroku dod Tu? Varbūt pamēģini kādu no šīm receptēm?!
 
Receptes.lv Šefpavārs, Grāpītis!
Zemeņu laiks.

Zemeņu laiks.

19.06.2012

Uztura speciālisti zemenēm velta daudz atzinīgu vārdus, norādot, ka tās ir lielisks C vitamīna un mangāna avots, ļoti labs balastvielu un joda avots, kā arī labs kālija, B grupas vitamīnu, folskābes, magnija un vara avots mūsu uzturā. Pateicoties savdabīgajam ogļhidrātu un organisko skābju kompleksam, zemenēm tiek piedēvēta spēja aktivizēt vielmaiņas procesus un līdz ar to atjaunināt organismu. Tikai nevajag ogām kaisīt virsū cukuru. Antioksidanti, kas ir zemenēs, palīdz no dažādu kaitīgu faktoru ietekmes aizsargāt sirdi un asinsvadus, acis, elpceļus, locītavas. Zemenes bagātas ar organiskajām skābēm, to skaitā – ar salicilskābi, kas piešķir ogām viegli sviedrējošu un temperatūru pazeminošu iedarbību, kā arī veicina asiņu sašķidrināšanos. Ja zemenes ēd pietiekamā daudzumā, tās palīdz pret disbakteriozi un veicina zarnu mikrofloras normalizēšanos, palīdz izvadīt no organisma toksīnus, smagos metālus un citas nevajadzīgas vielas. Lietotas iekšķīgi un ārīgi, zemenes palīdz novērst arī ādas, matu un nagu problēmas.

Pētījums: Latvieši Ziemassvētkos gatavo pārsvarā tradicionālus ēdienus. Līderis – piparkūkas.

23.12.2010

 Gada nogales svinību galdā nemainīgi jau daudzus gadus tiek celti gandrīz vieni un tie paši ēdieni. Ir tikai daži jaunpienācēji, kā arī nedaudzi – senie ēdieni ir pazuduši no svētku galda, secina Receptes.lv komanda.

Augļi un dārzeņi visapkārt

10.09.2010

 Īsts ražas laiks! Novāc, sagatavo ziemai un baudi tagad.

Zaļumu laiks

14.06.2010

Sākam uzņemt vitamīnus no pašu dārzā audzētā. + garšvielu konkursa rezultāti.

Recepšu konkurss

24.05.2010

 Piedalies Drogheria recepšu konkursā un laimē garšvielu komplektu

Skaitļi

08.05.2010

Iepazīsties ar Receptes.lv svarīgākajiem skaitļiem - par un ap mūsu lielo pavārgrāmatu